H&S Metamorfozy

Dr med. Jolanta Hreczecha, Dr med. Magdalena Skwarek 
certyfikowani lekarze medycyny estetycznej

Profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie wspaciem 
Twojego wyglądu i samopoczucia. 
Wszytkie zabiegi wykonywane są wyłącznie przez 
doświadczonych lekarzy.

Kontakt

Laser tulowo – erbowy szklany frakcyjny nieablacyjny 

Laser tulowo-erbowo szklany jest połączeniem dwóch laserów – lasera tulowego oraz erbowego. Terapia hybrydowa polegająca na jednoczesnym zastosowaniu dwóch długości światła, czyli de facto dwóch laserów, pozwala na działanie terapeutyczne jednocześnie na dwóch poziomach skóry, przez co zabieg ten jest znacznie bardziej skuteczny niż zabiegi laserami tulowym czy erbowym wykonywane osobno. W odróżnieniu od innych laserów tulowo – erbowych dostępnych na rynku, w tym używanym przez nad laserze obie wiązki świetlno-tulowa i erbowa emitowane są jednocześnie. Podczas zabiegu uszkodzenie skóry jest minimalne, co charakteryzuje lasery subablacyjne. Podobnie jak laser frakcyjny CO2 laser ten przywraca napięcie skóry i wyrównuje jej koloryt. Czas odmładzania się skóry jest dłuższy w stosunku do zabiegu wykonywanego laserem frakcyjnym CO2, ponieważ w laserze tulowo – erbowym ze względu na subablację tkanek regeneracja tkanek i odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych odbywa się na drodze powstania białek szoku termicznego (HSP – Heat Shock Proteins) oraz wytwarzania nowej macierzy międzykomórkowej (Extracellular Matrix – ECM), a nie konwencjonalnej stymulacji fibroblastów poprzez mechaniczne uszkodzenie i cieplną denaturację kolagenu prowadzących do syntezy nowych włókien kolagenowych charakterystycznej dla laserów CO2. Pomimo, że odmłodzenie skory przebiega dłużej niż po zabiegu laserem CO2, to powierzchnia skóry regeneruje się bardzo szybko – po jednym dniu można już wrócić do normalnych aktywności. Zabiegi tym laserem mogą być stosowane samodzielnie jako procedura odmładzająca lub prewencja starzenia lub niwelowanie przebarwień, lub też jako wstęp do dalszych terapii odmładzających. Zabieg można powtórzyć po 4 tygodniach w zależności od parametrów zabiegu i wieku pacjenta. Zazwyczaj częstotliwość to dwa do czterech zabiegów rocznie. Zabieg można wykonywać przez cały rok, również latem, ale należy stosować fotoprotekcję - kremy przeciwsłoneczne z filtrem UV 50+ i ochroną UVA.
Wskazania 
·spadek napięcia skóry 
·przebarwienia, 
·rozstępy,  
·blizny potrądzikowe i pooparzeniowe - zanikowe i przerosłe,
·blizny pooperacyjne, 
·blizny pourazowe, 
·rozszerzone pory – ogólna poprawa faktury skóry 
·terapia łysienia. 

Przeciwskazania 
·infekcja ogólna, 
·ciąża, okres karmienia, 
·leki przeciwkrzepliwe, 
·przyjmowanie izotretioniny w ciągu ostatnich 6 miesięcy, 
·aktywna opryszczka, 
·leki fotouczulające, 
·stosowanie samoopalaczy w ciągu ostatnich 2 tygodni (w przypadku tego lasera opalenizna naturalna nie przeszkadza). 

Czas trwania zabiegu 
Zabieg trwa od ok. 45 min, w zależności od obszaru wykonywanego zabiegu.  

Bolesność zabiegu
 
Zabieg jest wykonywany przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Mimo tego pacjent podczas zabiegu może odczuwać dyskomfort. 

Czas trwania rekonwalescencji 
Po zabiegu widoczne jest delikatne zaczerwienienie skóry. Po około 4 dniach może wystąpić delikatne łuszczenie. Czas rekonwalescencji jest indywidualny dla każdego pacjenta, najczęściej wynosi ok. 1 – 2 dni. A po ok. 4 - 6 tygodniach przeprowadzana jest wizyta kontrolna.

cennik
Zabieg Cena
Policzki 500 zł
Czoło 400 zł
Twarz 1200 zł
Szyja 1000 zł
Dekolt 1500 zł
Twarz + szyja 2000 zł
Twarz + szyja + dekolt 2800 zł
Rozstępy od 1000 zł (w zależności od wielkości obszaru zabiegu)
Blizny od 400 zł w zależności od wielkości obszaru zabiegu)
Terapia łysienia cena ustalana indywidualnie